تبلیغات
.::مهندسین نرم افزار دانشگاه آزاد::. - رایانه را با نگاه خود كنترل كنید!
.::مهندسین نرم افزار دانشگاه آزاد::.
FUTURE IS FOR US

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 اسفند 1389
                             


یك شركت سوئدی نمونه اولیه یك لپ تاپ را با یك دستگاه جدید معرفی كرده كه به كاربران اجازه می دهد رایانه خود را با نگاه كنترل كرده و حتی سرعت كاربری آن را افزایش می دهد.

فناوری ردیاب چشمی نگاه خیره كاربر را كنترل كرده و روی قسمتی از صفحه رایانه یا ابزاری كه كاربران در حال نگاه كردن به آن هستند متمركز می كند. همچنین در بازی های رایانه یی كاربر می تواند با نگاه كردن به مقصد خاص برای مثال با دشمن مبارزه كند. این دستگاه همچنین در خوانش متون نیز با حركت دادن متن در هنگامی كه نگاه خواننده به انتهای متن رسیده به كاربر كمك می كند.

به گفته شركت توبی تكنولوژی شركت حامی این فناوری ردیابی در آینده لپ تاپ های جدید با این فناوری خواهند توانست نشانگر موس را با نگاه كاربر حركت داده یا شخصیت بازی ها را با ارتباط چشمی كنترل كنند.

فناوری ردیاب چشمی كه سازندگان آن در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای ارائه آن به بازار هستند، با تابش دو نور مادون قرمز نامرئی بر روی كاربر كار می كند.

دو دوربین پنهان نیز به مشاهده تابش های كره چشم و بازتاب های شبكیه می پردازند. این فناوری برای هر شخص به طور جداگانه كالیبره شده و برای افراد عینكی یا بدون عینك نیز كاربری دارد.

به گفته مهندسان این شركت، این فناوری نه به عنوان جایگزینی برای ماوس یا صفحه كلید، بلكه می تواند به عنوان یك مكمل عمل كرده و كاربری یك رایانه را سریع تر و بهینه تر كند.

شركت توبی دهه هاست كه برای محققان و معلولان به تولید دستگاه های با قابلیت ردیاب چشمی مشغول است.

این لپ تاپ توسط شركت لنووو كورژوریشن ساخته شده و در قسمت برآمدگی روی آن از دوربین های ردیاب شركت توبی استفاده شده كه ضخامت آن را دوبرابر یك لپ تاپ عادی كرده است؛ اما به گفته سازندگان این لپ تاپ ها در چند سال آینده احتمالا دو سال باریك تر خواهند شد.

شركت های لونووو و توبی ۲۰ لپ تاپ را برای نمایش در نمایشگاه تجارت فناوری سبیت در هانوور آلمان آماده كرده اند.

طبقه بندی: اخبار دنیای اینترنت، 
برچسب ها: اخبار، اینترنت،
دنبالک ها: حامد،
ارسال توسط حامد کرمی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند ها